Trzy i pół miesiąca bez odsetek

Tak długim okresem nieoprocentowanym może się cieszyć posiadacz karty kredytowej. Jednak tylko pod warunkiem, że w sprytny sposób przeniesie zadłużenie do innego banku

Jeszcze niedawno banki prześcigały się w zapewnieniach, że są gotowe wydać kartę kredytową tylko na podstawie wyciągów z karty poprzedniego banku i że z miejsca zaoferują wyższy limit zadłużenia. Ze specjalnej procedury dla przenoszących kartę kredytową mógł skorzystać klient, który składał wniosek o plastik w nowym banku, a równocześnie wydawał dyspozycję, by pieniędzmi z przyznanego limitu zadłużenia uregulować cały dług wobec wydawcy poprzedniej karty oraz, mniej lub bardziej formalnie, zobowiązywał się do wypowiedzenia umowy zawartej z  poprzednim bankiem.

Dziś przenosząc kartę do nowego banku jesteśmy poddani pełnej procedurze badania zdolności kredytowej. Wciąż jednak decyzja o zmianie banku może przynieść korzyści finansowe.

Dla klienta, który nie spłaca całego zadłużenia w terminie wskazanym na wyciągu i w ten sposób korzysta z oprocentowanego kredytu, największą korzyścią ze zmiany banku będą niższe odsetki. Takie oferty dla przenoszących karty przygotowały mBank (darmowy kredyt przez trzy miesiące), PKO BP (9,9 proc. przez pół roku), MultiBank (9,95 proc przez rok), Kredyt Bank (9,99 proc. przez rok), Alior Bank (10 proc. przez pół roku) i Pekao SA (12,99 proc. przez pół roku lub rok). W Millennium promocyjne oprocentowanie (9,9 proc.) dotyczy tylko kwoty, która posłużyła do spłaty zadłużenia na poprzedniej karcie. Uwaga jednak na prowizję za przelew.

(źródło: Rzeczpospolita)

Print Friendly, PDF & Email