W świecie strategii telefonii mobilnej

Miroslav Rakowski, prezes Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci T-Mobile zapowiada, że w tym roku będzie bardziej agresywnie walczyć o rynek.

Własnie ruszyła nowa kampania reklamująca kolejną ofertę z tanimi smartfonami. Celem jest pozyskanie klientów konkurencji. Za złotówkę oferuje np. samsunga s plus w abonamencie za 69,90 zł miesięcznie. To kolejna taka oferta po wprowadzonej w styczniu promocji „Gwarancja najniższych cen telefonów”.

T-Mobile przygotował nową odsłonę marki prepaidowej Heyah. Nowa Heyah będzie przełomem. Pokaże nowe podejście do telekomunikacji i zmieni zasady gry na tym rynku – zapowiada Rakowski.

Zdaniem analityków główny cel T-Mobile jest prosty: zatrzymać marsz Playa, należącego do P4. Najmniejszy gracz na rynku od pięciu lat systematycznie odbiera klientów trzem największym. W 2011 r. przeniosło się do tej sieci prawie 2 mln klientów, dzięki czemu wpływy Playa wzrosły o 33 proc., a EBITDA o ponad 100 proc. Joergen Bang-Jensen, szef Playa, zapowiada, że sieć chce utrzymać tempo wzrostu i może zakończyć ten rok z nawet 10 mln klientów.

Print Friendly, PDF & Email