Kochane pieniążki prześlijcie rodzice…

Zwykle wysyłamy dziecko na wakacje z gotówką w ręku i przykazaniem, aby nie wydało od razu wszystkich pieniędzy. Co zrobić, gdy jednak wyznaczony budżet stopnieje przed końcem wyjazdu?

Rozwiązaniem może być wykupienie jeszcze przed jej wyjazdem przedpłaconej karty płatniczej pre-paid. Można nimi płacić w sklepie i wybierać pieniadze z bankomatu, ale tylko do kwoty, jaką zasililiśmy kartę. Za wydanie karty banki pobierają opłatę, np. ING i BZWBK pobierają 15 zł.

Banki pobierają opłaty za wybieranie pieniędzy z bankomatu kartą pre-paid. W Pekao i BZ WBK prowizja wynosi 5 zł. W ING wypłaty są bezpłatne, ale tylko w bankomatach tego banku.

Firma SkyCash oferuje możliwość wypłaty z bankomatu bez posiadania karty. Zarówno rodzic, jak i dziecko muszą mieć telefony komórkowe z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją firmy. Koszt przelewu między użytkownikami SkyCash to 29 groszy, a za wypłatę pieniędzy z bankomatu trzeba zapłacić 4 zł.

Można skorzystać też z przelewów ekspresowych za pośrednictwem Dotpay lub Przelewy24, systemów płatności internetowych. Te firmy pobierają prowizję w wysokości 1,9 proc. od kwoty zasilenia.

Print Friendly, PDF & Email