Dobra aura w biznesie restauracyjnym dla Wrocławia

Wrocław: „Meeting Place” , Gospodarz „Euro 2012” „Europejska Stolica Kultury w 2016” te wszystkie sprzyjające okoliczności wpłynęły na duże zainteresowanie restauratorów szczególnie z Europy do poszukiwania lokali na otwarcie nowych restauracji zagranicznych.

Do tej pory prym wiedzie w naszym mieście  kuchnia włoska , która dobrze jest postrzegana i lubiana przez Polaków .
Od paru miesięcy zauważono  ożywienie ze strony przedstawicieli z Francji ,Grecji, Hiszpanii , Portugalii a także Azji. Inwestorzy Ci są zaintersowani „zalogowaniem” biznesów w okolicach Rynku oraz Centrach Handlowych i Galeriach.
Dodatko zauważono , że jest duża podaż i popyt na sprzedaż minibrowarów. Pierwszy minibrowar Spiż powstał we Wrocławiu w 1992 r , następny – CK Browar w 1996 r w Krakowie . Ale dopiero ostatnie lata to wysyp nowych lokalizacji , których liczba przekroczyła już dwadzieścia . Najwięcej bo pięć ma Bierhalle między innymi na Wrocławskiej “płycie” Rynku .

Wszystkie te działania przyczyniają się do tego , że miasto nasze  oferuje  zarówno mieszkańcom jak i turystom szeroką gamę usług restauracyjnych z kuchni międzynarodowych .

 

Dorota Król
Wrocławska Giełda Nieruchomości

 

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email