Wrocław „Europejska Stolica Kultury 2016”– magnes dla inwestorów zagranicznych

Ogłoszenie w czerwcu 2011 roku wyników finału europejskiego konkursu na wybór Europejskiej Stolicy Kultury ożywiło zainteresowanie Wrocławiem zarówno ze strony turystów, jak i inwestorów strategicznych. Miasto w ostatnich latach miało dużo korzystnych okazji, by być dobrze postrzegane przez świat biznesu, czego dowodem jest ulokowanie się tu wielu strategicznych firm jak: Volvo, LG, Philips, Hewlett Packard, Sharp, Siemens czy Toyota.

 

Mocnym atutem było też zakwalifikowanie Wrocławia, jako gospodarza EURO 2012, a związane z nim budowy inwestycyjne – Stadion Miejski, obwodnica autostradowa, hotele – dodatkowo rozkręciły maszynę wrocławskiego biznesu.

Wszystkie te okoliczności przyczyniły się do wzrostu zainteresowania inwestowaniem w różnego rodzaju nieruchomości przez obcokrajowców, szczególnie przez Włochów, Anglików, Irlandczyków i Koreańczyków. Najbardziej widoczne jest to w sercu Wrocławia – w Rynku i jego okolicach,  gdzie powstają nowe restauracje, kluby, punkty gastronomiczne. Od paru miesięcy zaobserwowano też duży napływ inwestorów z Francji, którzy poszukują apartamentów – do kupna i najmu, oraz lokali na działalność gospodarczą.
Możliwości inwestowania w nieruchomości we Wrocławiu jest wiele, tym bardziej, że już niebawem zostanie oddany do użytku imponujący, a zarazem kontrowersyjny budynek – Sky Tower. Jest to obecnie największy i najwyższy kompleks mieszkalno-biurowo-handlowy w Polsce. Składa się z trzech połączonych budynków, z których jeden ma 258 metrów wysokości. W sumie powstanie tam 236 apartamentów, które mogą stanowić również ekskluzywną inwestycję pod wynajem.

To prawda, że duże jest zainteresowanie tą nieruchomością ze strony inwestorów zagranicznych, ale większe zakupem nieruchomości w Rynku i na Starym Mieście, ze względu na walory architektoniczne, historyczne i rekreacyjne tego unikalnego miejsca.

Wrocław nazywany „Wenecją Polski” będzie miał już wkrótce malowniczo położone apartamenty „Marina” nad samą Odrą, pomiędzy zabytkowymi mostami: Uniwersyteckim i Pomorskim, naprzeciw Uniwersytetu Wrocławskiego. Ta nieruchomość cieszy się dużym zainteresowaniem europejczyków i stanowi również doskonałą inwestycję pod wynajem.
Trend zakupu nieruchomości przez obcokrajowców trwa, a dodatkowo wysoki kurs walut sprzyja tym transakcjom. Doceniano i nadal docenia się Wrocław, jako miasto z charakterem, nowoczesne a zarazem pełne historycznych miejsc z klimatem, otwarte na pomysły i rozwijające się dynamicznie.
Bez wątpienia Ci, którzy zdecydują się zakupić w obecnej chwili nieruchomość w tym mieście, za parę lat potwierdzą, że była to słuszna decyzja.

 

Dorota Król

Wrocławska Giełda Nieruchomości

Print Friendly, PDF & Email