Kredyt na samochód – który wybrać

Portal Money.pl przeanalizował ofertę kredytów samochodowych aż w kilkunastu bankach. Szukał najlepszej propozycji dla osób, które chcą kupić auto nowe jak i używane. Porównał między innymi oprocentowanie, prowizję oraz wysokość raty, a także to czy trzeba wykupić ubezpieczenie, oraz rodzaj wymaganego zabezpieczenia kredytu.

Koszt kredytu samochodowego uzależniony jest oczywiście od kilku czynników. Wpływ na wysokość prowizji i oprocentowania może mieć chociażby wartość i wiek auta, wysokość wpłaty własnej oraz okres kredytowania. W przypadku zakupu auta używanego trzeba też liczyć się z ograniczeniem czasowym wprowadzanym przez banki. Wiek auta i czas kredytowanie nie mogą przekroczyć najczęściej  ośmiu czy dziesięciu lat. Wyjątkiem jest oferta Alior Banku, który w dniu spłaty ostatniej raty kredytu może mieć nawet 18 lat.

Sytuacja:  Zakupu auta z salonu o wartości 25 000 złotych, przez osobę w wieku 28 lat, której miesięczne dochody, to 2 600 zł netto miesięcznie. Posiada ona 5 000 złotych wkładu własnego, nie ma żadnych innych kredytów i ma dobrą historię w BIK-u. Auto ma pięć lat, jest zarejestrowane w kraju, a kredyt zostanie zaciągnięty na trzy lata.

Wynik: Wygrał Getin Bank, w którym można skredytować zakup dowolnego samochodu – nowego lub używanego. Bank może również udzielić kredytu na zakup auta sprowadzanego z zagranicy, kupno motoru czy skutera. W przypadku nowych aut może również pożyczyć pieniądze na zakup wyposażenia podnoszącego standard pojazd.

Print Friendly, PDF & Email