Echo Investment z kredytem na 700 mln złotych

Spółka Echo Investment zawarła z brytyjskim bankiem HSBC plc oraz HSBC Bank Polska S.A. umowę kredytową o wartości ponad 700 mln PLN. Uzyskane środki – 165 mln EUR kredytu inwestycyjnego i 14 mln PLN VAT – zostaną przeznaczone na refinansowanie Galerii Echo w Kielcach oraz na realizację biurowców Tryton Business House w Gdańsku i Opolska Business Park w Krakowie.

– To największa umowa kredytowa w historii spółki Echo Investment. Jesteśmy pierwszą polską firmą, która podpisała z bankiem HSBC umowę kredytową na tak wysoką kwotę w segmencie nieruchomości komercyjnych. Jestem niezmiernie zadowolony z nowego partnera finansowego i mam nadzieję, że będziemy mieli okazję współpracować z HSBC przy kolejnych projektach Echo Investment – powiedział Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

Galeria Echo w Kielcach to jeden z największych obiektów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Powierzchnia całkowita wynosi 159 000 mkw., z czego 70 000 mkw. przeznaczono na wynajem.

Tryton Business House to nowoczesny biurowiec klasy A oferujący 22 000 mkw. powierzchni. Powstaje w Gdańsku; będzie dysponować własnym parkingiem podziemnym i miejscami postojowymi dla 262 samochodów. W projekcie, którego autorem jest pracownia Arch-Deco z Gdyni uwzględniono również 72 zadaszone miejsca postojowe dla rowerów, co jest jednym z wymogów certyfikacji BREEAM.

Opolska Business Park powstaje przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Krakowa. Inwestycja składa się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków oraz parkingu naziemnego i podziemnego. Łączna powierzchnia biurowa Opolska Business Park to 57 000 mkw. Projekt jest realizowany w trzech etapach. Zakończenie pierwszego budynku o powierzchni ponad 18 000 mkw., zaplanowano na IV kwartał 2015 roku.

fot. Tryton Business House / materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email