Wzrost cen najmu z powodu żaków

Ofertowe stawki najmu za mieszkania w ciągu ostatnich kilku miesięcy poszły w górę w każdym akademickim mieście, z wyjątkiem Łodzi

Intensywne poszukiwania przez studentów lokum na nowy akademicki rok przyczyniły się do wzrostu czynszów w największych polskich miastach mimo że mamy do czynienia z dużą podażą ofert w tym segmencie.

Do najmniejszych podwyżek doszło w Warszawie, gdzie od początku lipca niemal do końca września 2011 r. zanotowano spadek stawek czynszowych rzędu 1,5 proc. Największy ich wzrost – o 5,7 proc. – widać w Poznaniu i Lublinie (o 5,2 proc.).

Jedynie w Łodzi doszło do spadku średnich stawek ofertowych – aż o 4,5 proc.

Osoby, które potrzebowały mieszkania w Warszawie, wyszukiwały nieruchomości, których najem miesięcznie kosztowałby nie więcej niż 2 tys. zł.

W stolicy ofertowe czynsze za lokale o pow. do 35 mkw. wynoszą średnio ok. 1,7 tys. zł miesięcznie, a mieszkania większe, o pow. 35 – 55 mkw. – ponad 2,2 tys. zł.

Najtaniej można wynająć lokum w Łodzi, gdzie przeciętne ofertowe stawki za pow. do 35 mkw. spadły poniżej 1 tys. zł miesięcznie, a za M o pow. 35 – 55 mkw. właściciele żądają ok. 1,4 tys. zł miesięcznie.

(źródło: otoDom.pl)

Print Friendly, PDF & Email