Wizerunek przedsiębiorstwa a zadłużenia

Wystarczy aby firma tylko jeden raz została wpisana do KRD, a może to doprowadzić do trwałej utraty zaufania klientów. Najtrudniej im wybaczyć niewypłacone pensje.
TNS OBOP przeprowadził badanie na temat zadłużenia firm. Oto kilka informacji.
61 proc. Polaków nie wybrałoby produktów ani usług zadłużonej firmy.
Aż 74 proc. ankietowanych uznało, że firma, która ma długi wobec kontrahentów czy pracowników, jest nieuczciwa i robi wszystko, aby uniknąć odpowiedzialności, albo jest nieudolna i nie radzi sobie w interesach.
Usprawiedliwienia dla dłużników szuka tylko 25 proc. Polaków, wskazując, że nieregulowanie zobowiązań może być przejawem przejściowych problemów. Respondenci pytani o to, jakie czynniki najbardziej wpływają na utratę wizerunku przez firmy, wskazywali najczęściej na nieposzanowanie pracowników i klientów oraz zadłużenie.
Dla ok. 90 proc. ankietowanych rodzaj zadłużenia, który najsilniej psuje wizerunek firmy, to wstrzymanie wypłat dla pracowników.
Zgodnie z ankietą 40 proc. Polaków uważa, że firmy zawsze powinny płacić swoje rachunki, bez względu na sytuację, 60 proc. dopuszcza możliwość nieregulowania zobowiązań, ale znaczna część tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Print Friendly, PDF & Email