Tanieją lokale turystyczne

Nieruchomości i apartamenty na wynajem w górach kosztują 5 – 15 tys. zł za mkw. Nabywcy mogą dodatkowo liczyć na upusty, a na tej inwestycji zarobią rocznie 4 – 10 proc.

Obecnie w górskich miejscowościach turystycznych do kupienia jest  ponad tysiąc nowych apartamentów, które można z powodzeniem przeznaczyć na wynajem. Jak zapewniają analitycy i deweloperzy – taka inwestycja może przynieść nawet 10 proc. zwrot wartości nieruchomości w skali rocznej.

Ze względu na osłabiony popyt, obecnie przeważają lokale gotowe, a więc niemal od ręki mogą trafić na rynek najmu. Deweloperzy wzbraniają się przed rozpoczynaniem nowej inwestycji jeśli nie sprzedali lokali z poprzedniego projektu.

W porównaniu z miastami nadmorskimi, kurorty górskie oferują więcej atrakcji praktycznie przez cały rok. Mimo to wypoczywający chętniej korzystają z wynajmu apartamentów nad morzem. Widać jednak wzrost zainteresowania miejscowościami typu Karpacz, Wisła, Szklarska Poręba, Krynica Zdrój. W Zakopanem, naszej najpopularniejszej miejscowości  górskiej, mamy do czynienia z nadpodażą apartamentów.

 

Print Friendly, PDF & Email