Przedsiębiorczy Polak korzysta z nowej oferty ROR

Banki posiadają w ofercie nowe, internetowe konta z dodatkowymi funkcjonalnościami, a przede wszystkim tańsze. Klientom powinna się więc opłacać zmiana rachunku na lepszy. Różnice w miesięcznych kosztach utrzymania ROR, tych, które wyszły już z oferty, i tych obecnie dostępnych, mogą sięgać nawet 30 – 40 zł miesięcznie, co w skali roku przekłada się na 360 – 480 zł.

W starej ofercie PKO BP było Superkonto. Z kolei w nowej ofercie banku znajduje się Superkonto Oszczędne. Opłata za prowadzenie pozostała bez zmian, roczną prowizję za kartę zamieniono na miesięczną w wysokości 3,5 zł i zlikwidowano opłatę za obsługę internetową oraz wypłaty z bankomatów obcych banków. Koszty są podobne, ale zakres usług w ramach konta znacznie szerszy. – W efekcie posiadacz rachunku starego typu, który trzykrotnie w miesiącu podejmie gotówkę z obcego bankomatu, płaci bankowi co miesiąc prawie 20 zł więcej niż posiadacz Superkonta Oszczędnego.

Z kolei w Pekao SA różnica na korzyść nowych kont wynosi ponad 37 zł, w BZ WBK 27 zł, w BPH ponad 30 zł. Za zmianę konta BGŻ czy PKO BP liczą sobie po 50 zł. A w Millennium nowe konto można otworzyć tylko oprócz lub zamiast dotychczas posiadanego.

Print Friendly, PDF & Email