Marża bankowa poniżej 1 proc.

Możemy otrzymać kredyt hipoteczny z marżą 0,8 proc. W porównaniu ze średnimi marżami kredytów hipotecznych w złotych (ok. 2 proc.) to naprawdę ciekawa oferta.

Ale wiadomo, że coś musi stać za taka ofertą. I rzeczywiście – 0,8-proc. marża to tylko stawka na rok. Później rośnie do 1,25 proc. To też niewygórowana marża, ale spójrzmy na stawiane klientom przez Eurobank warunki.

Trzeba mieć co najmniej 10 proc. wkładu własnego (LtV do 90 proc.), przystąpić do grupowego ubezpieczenia na życie oraz założyć konto osobiste w pakiecie. I zobowiązujemy się, że na konto osobiste pensja będzie wpadać przez cały okres kredytowania.

Spójrzmy na inne oferty: i tak w ING Banku marża zaczyna się od 0,6 proc., a w Getin Noble Banku – od 0,69 proc. W BNP Paribas minimalna wynosi 0,79 proc., ale po trzech latach stawka rośnie. W DnB Nord dostaniemy nawet zerową marżę, ale tylko w pierwszym roku kredytowania, potem rośnie ona do 1 proc. Niedawno wszystkich przebił jednak BOŚ Bank, oferują marżę ujemną, ale z pewnością gdzie indziej odbija tę stratę.

(źródło: Gazeta Wyborcza)

Print Friendly, PDF & Email