Pierwszy internetowy pośrednik kredytowy będzie otwierał placówki w realu

Spółka Invigo zamierza udostępnić specjalne oprogramowanie w firmach deweloperskich. Umożliwi ono skorzystanie z platformy, na której w tej chwili można znaleźć ofertę kredytów hipotecznych 22 banków. Na ten projekt spółka pozyskała 1 mln zł z Unii Europejskiej.

To rozwiązanie korzystne dla klienta, bo może on od razu sprawdzić, czy ma szanse na kredyt i czy stać go na wybrany lokal, ale też dla dewelopera, który wie, czy dana osoba może kupić interesujące ją mieszkanie, czy powinna szukać mniejszego.

Kolejny projekt firma sfinansuje z własnych środków. Będzie to sieć punktów spotkań z klientami.

Pierwszy Invigo Access Point działa już w Warszawie. Następne powstaną w ciągu kilku najbliższych miesięcy m.in. w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Poszerzy to zakres możliwości pośrednika, którego model działania różni się od tego, co robią firmy takie jak Expander czy Open Finance. Klient zamiast spotykać się z doradcą w oddziale, może załatwić wszystko przez telefon i internet. Dzięki specjalnej platformie sam porównuje oferty kredytów hipotecznych i sprawdza swoją zdolność kredytową. Konsultant pomaga z kolei uzupełnić wniosek kredytowy i zajmuje się wszystkimi formalnościami w banku.

(Źródło: Dziennik Gazeta Prawna)

Print Friendly, PDF & Email