Rusza Maraton Skanskiej w Poznaniu

Skanska Property Poland przystępuje do realizacji swojej drugiej inwestycji biurowej w Poznaniu. Biurowiec Maraton, zlokalizowany w biznesowym i kulturalnym centrum miasta zaoferuje ponad 25 000 mkw. nowoczesnej powierzchni. Budowa I. etapu rusza w styczniu 2015, a zakończenie planowane jest na IV kwartał 2016 roku.

Maraton będzie miał 6 pięter i 2 kondygnacje podziemne z ponad 300 miejscami parkingowymi. W I. etapie powstanie podziemna część garażowa oraz ponad 13 000 mkw. powierzchni biurowej.
Budynek znajdzie się w pobliżu licznych przystanków komunikacji miejskiej, a podróż z Maratonu do Dworca Głównego zajmie zaledwie kilka minut. Nieopodal położony jest również Stary Rynek, a także najbardziej znane w Poznaniu centrum łączące walory galerii artystycznej i handlowej – Stary Browar, i aż cztery parki. Inspiracją do nadania budynkowi sportowej nazwy była ulica Maratońska i bliskość obiektów sportowych – legendarnego dla miasta klubu KS Warta Poznań oraz Poznańskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Dzięki szeregowi zielonych, innowacyjnych rozwiązań budynek zaoferuje pracownikom komfortowe miejsca do pracy, a najemcom – oszczędności. Maraton będzie miał również mniejszy potencjalny wpływ na środowisko. Wszystkie te cechy potwierdzi międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED na poziomie złotym.   Maraton to drugi już projekt Skanska Property Poland w Poznaniu. Pierwszy, Malta House jest również pierwszym poznańskim budynkiem, który zdobył platynowy certyfikat LEED. Malowniczo położony nad Jeziorem Maltańskim biurowiec jest już niemal w całości wynajęty.

W transakcji zakupu gruntu doradzała firma doradcza CBRE. Autorem projektu budynku Maraton jest pracownia CDF Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma Skanska S.A. Za komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland.

il. materiały prasowe

 

Print Friendly, PDF & Email