Polacy coraz bardziej fit

Wejście do Polski nowych sieci klubów w 2014 roku znacznie odmieniło rynek fitness. Nowy rok 2015 przyniesie ich ekspansję i umocnienie pozycji, co przyczyni się do większej aktywności fizycznej Polaków.

nicholas moses city fit _kadr – Pojawienie się nowych sieci, reprezentujących innowacyjny na polskim rynku model biznesu, to z pewnością wydarzenie roku 2014 w branży fitness – ocenia Nicholas Moses, członek zarządu CityFit. – Polacy przywiązują coraz większą wagę do dbania o swoje zdrowie, sylwetkę i kondycję fizyczną. Jak wynika z wielu niezależnych raportów i naszych własnych badań, Polska jest jednym z dwóch rynków w Europie o największym potencjale rozwoju segmentu fitness.

CityFit zadebiutowała na polskim rynku w lipcu 2014 roku, kiedy to sieć otworzyła klub w centrum handlowym Plaza Rzeszów. Wyróżnikiem sieci są przestronne kluby, czynne 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. – Jak pokazują nasze badania, aż 30 proc. naszych członków nigdy nie uczęszczało wcześniej do klubów fitness – mówi Moses. – Najbliższych rok przyniesie duże zmiany na rynku. CityFit wprowadza wysokiej klasy ofertę za dobrą cenę, co z pewnością przekona do rozpoczęcia aktywności fizycznej wielu Polaków

Według przewidywań światowych firm doradczych, w 2015 roku grono osób uczęszczających do klubów fitness w Polsce ma się powiększyć aż o jedną piątą. Polski Związek Pracodawców Fitness szacuje, że od 1 mln do 1,5 mln osób dołączy w przyszłości do już ćwiczących w fitness klubach.

CityFit został wybrany Nowym Najemcą Roku na Rynku Handlowym w konkursie Eurobuild Awards 2014.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email