Finanse Polaka – dobry czas na zakup polisy

Osoby lub firmy chcące ubezpieczyć mienie lub samochód mogą wynegocjować sięgające nawet kilkudziesięciu procent zniżki. Ubezpieczyciele, którym spada sprzedaż, walczą o każdego klienta.

I tak, dla kierowcy jeżdżącego oplem astrą ceny najtańszego dostępnego ubezpieczenia OC w podwarszawskim Piasecznie spadły w ciągu roku o 17 proc., w Zgierzu o 13 proc., w Lublinie o 6 proc. A kierowca opla vectry zarejestrowanego w Warszawie za pakiet OC i autocasco w tym roku zapłacił o 14 proc. mniej niż przed rokiem.

Z tej batalii korzystają nie tylko osoby indywidualne, ale także firmy. W ich przypadku dotychczas zdarzało się, że w ogóle nie mogły znaleźć chętnego, który sprzedałby im polisę. Teraz sytuacja jest inna. W ubezpieczeniach mienia dla firm spadki cen polis w ujęciu rocznym wahają się w przedziale 10 – 20 proc., w polisach motoryzacyjnych dochodzą nawet do ponad 30 proc. Klienci mogą liczyć na znaczące zniżki lub poszerzenia zakresu ubezpieczenia, a nawet znalezienie ochrony na trudne do tej pory czy wręcz nieubezpieczalne ryzyka.

Print Friendly, PDF & Email