Finanse osobiste: bankowość internetowa

Wciąż duża grupa Polaków nie decyduje się na korzystanie z usług bankowości elektronicznej, obawia się bowiem czy pieniądze pozostaną bezpieczne. Najczęściej wynika to z nieświadomości, jak bardzo dobrze bankowe systemy są, bo muszą być, zabezpieczone. Nie ma szans, aby nasze pieniądze dostały się w niepowołane ręce. Jednak należy uważać, aby samemu nie podać swojego hasła, loginu czy nawet hasła jednorazowego w odpowiedzi np. na maila „z banku”. Warto zapamiętać, że banki droga mailową praktycznie przesyłają wyłącznie informacje reklamowe i nigdy nie proszą o podanie powyższych danych. Dlatego wszystko w naszych rękach.

Coraz więcej Polaków korzysta z bankowości internetowej. Dzięki niej nie musimy tracić czasu na wizyty w bankowym oddziale. Dodatkowo dyspozycje (np. przelewy) zlecane w Internecie są tańsze niż wykonywane przez pracownika.

W rezultacie w naszym kraju już 16,8 mln (dane ZBP za II kw. 2011 r.) klientów indywidualnych ma podpisaną umowę umożliwiającą korzystanie z bankowości internetowej. Nie wszyscy jednak z tej możliwości korzystają. Aktywnych użytkowników jest bowiem ok. 10 mln.

Print Friendly, PDF & Email