Brylanty najlepsza lokatą

Diamenty sprawdzają się jako najlepsza lokata długoterminowa. Może obniżka cen diamentów jaka miała miejsce w ostatnim kwartale br. Będzie zachętą do rozważenia tej inwestycji.

Specyfiką brylantów jest odporność na takie zjawiska ekonomiczne jak dewaluacja czy inflacja. Również ich właściwości decydujące o wartości nie ulegają zmianom w czasie.

Jednak dla zapewnienia bezpiecznej i pewnej inwestycji, trzeba je kupować w sprawdzonych miejscach i zwracać uwagę na wszelkie zapisy w certyfikatach dotyczące cech jakościowych. To nie miejsce na emocje, w transakcjach dotyczących diamentów okazji nie ma.

Jako bazę do wyceny brylantów eksperci korzystają z miesięcznika Rapaport Diamond Report. Ostatnie dane mówią, że kamienie, mimo że staniały w III kwartale ze względu na słabe nastroje konsumentów w USA, wciąż są droższe niż przed rokiem.

RapNet Diamond Index dla półkaratowych wzrósł o 29,3 proc., dla karatowych o 23,7 proc., a dla trzykaratowych o 20,7 proc. Każdy już wie, że podstawową miarą wielkości brylantu jest karat (0,2 gr).I właśnie kamienie tej wielkości stanowią najlepsza  najpewniejszą lokatę w ocenie ekspertów.

Print Friendly, PDF & Email