Włosi szykują się na resztę akcji Chryslera

Kończąc pierwszy etap przygotowań do przejęcia reszty akcji Chryslera, koncern z Turynu uzgodnił z bankami odnowienie trzyletniej linii kredytowej o wartości prawie 2 mld euro,
„To pokazuje mocne poparcie dla grupy Fiata ze strony jej kluczowych banków” – stwierdził koncern w swoim komunikacie. Według nieoficjalnych informacji to pierwszy etap finansowych przygotowań Fiata do zakupu 41,5 %  akcji amerykańskiego koncernu Chrysler, które jeszcze nie należą do włoskiego koncernu. Ich właścicielem jest fundusz emerytalny pracowników Chryslera i bez wykupienia tych akcji Fiat nie może zrealizować swojego planu fuzji z amerykańskim koncernem.
Po przedłużeniu własnej umowy kredytowej z bankami Fiat ma jeszcze renegocjować umowę Chryslera na 3 mld dolarów kredytu, a następnie umowę o kredycie na wykupienie akcji Chryslera od związkowców amerykańskiej firmy. Włoski koncern od trzech lat korzysta z odnawialnych kredytów, które dostał od banków Barclays, BNP Paribas, Citigroup, Credit Agricole CIB, Intesa San Paolo, Mediobanca, Royal Bank of Scotland, Societe Generale i Unicredit. Każdy z tych banków zgodził się pożyczyć Fiatowi po 222 mln euro, ale po przedłużeniu umowy banki chcą zmniejszyć do 150 mln euro zaangażowanie w kredytowanie włoskiego koncernu, rozszerzając konsorcjum o nowe banki.
Print Friendly, PDF & Email