Otwarcie Sky Tower we Wrocławiu – najwyższego apartamentowca w Polsce

23 maja 2012 odbyła się oficjalna inauguracja Sky Tower, najwyższego kompleksu apartamentowo-handlowo-biurowego w Polsce. Uroczystość rozpoczął symbolicznym przecięciem wstęgi Leszek Czarnecki, pomysłodawca i inwestor. Na inauguracji obecnych było prawie 600 zaproszonych gości, m.in. Lech Wałęsa, pierwszy prezydent demokratycznej Polski i prof. Leszek Balcerowicz,  premier w jej rządzie. Otwarto także wystawę fotograficzną poświęconą budowie Sky Tower, gdzie można było prześledzić kolejne etapy prac.

– Bardzo się cieszę, że daliśmy stolicy Dolnego Śląska tak wyjątkowe miejsce. Mam nadzieję, że rychło stanie się jednym z symboli Wrocławia – powiedział do zgromadzonych Leszek Czarnecki. – Sky Tower jako nowatorska inwestycja doskonale wpisuje się w wizerunek miasta, które konsekwentnie się rozwija i ma ambicje zostać biznesowym centrum Europy Środkowej – dodał.

Uroczystość zakończyła się w Operze Wrocławskiej pokazem reportażu filmowego z realizacji budowy Sky Tower oraz koncertem orkiestry Roma Sinfonietta pod dyrekcją Ennio Morricone, specjalnie zaproszonego na tę okazję przez Leszka Czarneckiego.

Sky Tower w liczbach
Powierzchnia działki – 2,7 ha
powierzchnia całkowita obiektu – ok. 171 tys. mkw.
powierzchnia mieszkalna ulokowana w wieży od 27 do 48 piętra oraz w budynku bocznym między 11 a 19 piętrem – ok. 20 tys. mkw.
powierzchnia biurowa – ok. 28 tys. mkw.
powierzchnia handlowa i usługowa – ok. 25 tys. mkw.
do budowy zużyto ok. 25 tys. ton stali oraz 4 hektary szkła
miejsc parkingowych – 1500.

Print Friendly, PDF & Email