Nowe miejsca pracy

Według Onet.pl znana, dobrze prosperująca firma działająca w sektorze ochrony zdrowia, środków ochrony roślin i wysoko specjalistycznych materiałów Bayer Polska Sp. z o.o. zdecydowała się otworzyć centrum finansowo-księgowe. Centrum na Europę Środkową i Wschodnią powstanie w Trójmieście. Szykuje się ponad 200 miejsc pracy.
Nie wiadomo jednak dokładnie ile biuro oraz gdzie powstanie. Najprawdopodobniej trzy w Gdańsku oraz jedno w Gdyni. Trójmiasto wygrało rywalizację z Tallinem, Wilnem, Poznaniem, Wrocławiem i Katowicami.
„Walka była zawzięta. Zaoferowaliśmy lokalne wsparcie finansowe, ale także pomoc w działaniach marketingowych. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków, które to robią i mam nadzieję, że przyciągniemy w ten sposób jeszcze parę inwestycji, więc nie zdradzę szczegółów” – mówi Faleńczyk wicedyrektor agencji Invest in Pomerania.
Miasto zaoferowało inwestorowi ponad 800 tys. zł wsparcia. Jednak oprócz zachęty finansowej, liczyły się też: dostępna powierzchnia biur (szacowna na 349,7 tys. mkw.) oraz doświadczona kadra.

Print Friendly, PDF & Email