Jakie miasta zarobią najwięcej podczas Euro 2012?

Jak oceniają analitycy, podczas Euro 2012 najprawdopodobniej najtrudniej będzie znaleźć nocleg w Warszawie. Oznacza to jedno: ceny mogą być kolosalne ponieważ będzie wielu chętnych więc posiadacze różnego rodzaju nieruchomości mogą dużo zarobić na wynajmie. „UEFA przedstawiło swoje wytyczne, dotyczące liczby miejsc noclegowych, które powinny być dostępne podczas mistrzostw. W Warszawie zgłoszono zapotrzebowanie na 100 tys. miejsc, w Gdańsku – na 85 tys., a w Poznaniu i Wrocławiu – po 50 tys.” mówi główny analityk serwisu Szybko.pl

Z obliczeń także wynika, że lokali, położonych w promieniu do dwóch godzin jazdy od miast gospodarzy, jest około:200 tys. rejonie Gdańska (to okolice turystyczne), w Warszawie – 85 tys. w Poznaniu – 64 tys. we Wrocławiu – 60 tys.

Hotele są zazwyczaj pierwszym wyborem zagranicznych turystów, ale od dawna nie ma już w nich miejsc, a nawet jeśli są to ceny są nawet kilkanaście razy wyższe niż standardowo.
Dobrym rozwiązaniem dla kibiców są więc oferty w motelach, pensjonatach, ale również te u osób prywatnych, czyli w mieszkaniach, apartamentach i pokojach, które można od kilku miesięcy znaleźć w serwisach internetowych, m.in. powstałych specjalnie w tym celu. Szacuje się, że w najbliższych tygodniach pojawi się jeszcze wiele  anonsów od osób prywatnych. Według różnych serwisów oferujących takie nieruchomości średnie ceny wynoszą: w Warszawie wynoszą: od 150 zł do 5 tys. zł za apartament, od 100 zł do 1,5 tys. zł za mieszkanie i od 40 zł do 550 zł za pokój. W Poznaniu za dobę w apartamencie trzeba zapłacić od 130 zł do 2 tys. zł, a za mieszkanie – od 90 zł do 1,6 tys. zł, natomiast za pokój od 35 zł do 560 zł. Trochę taniej jest we Wrocławiu – tu apartament kosztuje od 140 zł do 1,2 tys. zł, a mieszkanie – od 50 zł do 1,13 tys. zł, natomiast pokój – od 40 zł do 220 zł. Najtaniej jest o dziwo w Gdańsku: od 100 zł do 1 tys. zł za apartament, od 30 zł do 800 zł za mieszkanie, natomiast za pokój od 25 zł do 200 zł.

Źródło: Polska The Times

 

Print Friendly, PDF & Email