Infosys BPO Poland i Skanska podpisały rekordową umowę najmu

Skanska Property Poland i Infosys BPO Poland sfinalizowały umowę najmu ponad 21 000 mkw. w biurowcu Infosys Green Horizon w Łodzi. Według firmy Cushman & Wakefield, która reprezentowała najemcę, to największa umowa w historii rynku nieruchomości biurowych w Łodzi. Jest to również największa umowa na rynku biurowym w Polsce w bieżącym roku. Najem będzie przedłużony na okres kolejnych 10 lat, do 2024 roku. Najemca zajmie niemal 3 800 mkw. dodatkowej przestrzeni biurowej.

Infosys BPO Poland to jedno z największych w Polsce i największe w Łodzi centrum nowoczesnych usług dla biznesu. Perspektywa ekspansji w ramach tej samej lokalizacji to dla firm z sektora usług jedna z kluczowych kwestii podczas podejmowania decyzji o wynajmie biura. Podobnie jest w przypadku Infosys BPO Poland, który ma w planach zwiększenie zatrudnienia o pół tysiąca pracowników.

Dla Skanska, podpisana z Infosys umowa to już kolejny rekord ostatnich tygodni. We wrześniu firma podpisała nową umowę najmu na niemal 16 400 mkw. z HP Global Business Center w budynku Dominikański we Wrocławiu. Umowa była rekordową w miastach regionalnych Polski w roku 2014. To też największa taka umowa w historii Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz HP GBC w Polsce.

Infosys Green Horizon posiada certyfikat środowiskowy LEED na poziomie Gold. Oznacza to m.in. minimalizację wpływu kompleksu na środowisko, redukcję zużycia energii i wody oraz komfortowe warunki panujące wewnątrz budynku.

fot. materiały prasowe

 

Print Friendly, PDF & Email