HB Reavis ma pozwolenie na budowę centrum handlowego Aupark w Hradec Králové

Firma HB Reavis uzyskała pozwolenie na budowę centrum handlowego Aupark w czeskim mieście Hradec Králové. Początek robót planowany jest na październik. Obiekt, zlokalizowany w dzielnicy Koruna zaoferuje 20 000 mkw. powierzchni handlowej i prawie 1200 miejsc parkingowych. Zgodnie z planem projekt zostanie oddany do użytku jesienią 2016 roku.

Zdaniem Roberta Ullmana, kierownika ds. deweloperskich HB Reavis CZ, w październiku rozpocznie się rozbiórka budynków znajdujących się w miejscu przyszłej budowy. Mniej więcej po miesiącu spółka przystąpi do właściwych prac budowlanych, które potrwają około dwóch lat. Wykonawcą generalnym jest HB Reavis Management CZ. Równocześnie z centrum handlowym powstanie rondo Koruna, którego wytyczanie deweloper przeprowadzi we współpracy z przedstawicielami władz miasta Hradec Králové.

Olga Humlová, dyrektor HB Reavis CZ: – Hradec Králové od lat plasuje się w czołówce miast, w których Czesi chcieliby mieszkać. Dzieje się tak między innymi ze względu na wysokiej jakości infrastrukturę. Z naszej strony również chcemy przyczynić się do rozwoju tego elementu tkanki miejskiej. Wszystkie obiekty typu Aupark, które do tej pory powstały na Słowacji, są niezwykle popularne i lubiane. Naszym celem jest osiągnięcie tego samego efektu w Hradec Králové, gdzie Aupark będzie stanowił symboliczne dopełnienie pierwotnych założeń urbanistycznych z czasów Pierwszej Republiki, a jednocześnie znamienity przejaw nowej ery rozwoju miasta.

Olga Humlová pragnie, aby przyszły wygląd Auparku był kontynuacją najlepszych tradycji czeskiej architektury reprezentowanych w mieście przez budowle Josefa Gočára i Jana Kotěry. Niezwykła elewacja budynku, w pełni dostosowana pod względem wysokości do lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego, stanie się naturalną dominantą ulicy handlowej Hradec Králové, którą codziennie przemierzają tysiące ludzi udających się z pobliskich przystanków autobusowych i tramwajowych do centrum i z powrotem.

Oszczędna koncepcja wnętrza Auparku kładzie nacisk na stworzenie możliwie dobrze doświetlonego, przyciągającego i inspirującego środowiska. Projekt inwestycji jest zgodny z zasadami tworzenia centrów handlowych najnowszej generacji, czyli takich, które w pełni odpowiadają szerokim potrzebom i wymaganiom mieszkańców współczesnego miasta.

fot. materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email