Nie tylko Warszawa atrakcyjna dla inwestorów

Centralne położenie, dobrze rozwinięta komunikacja ze światem, dostęp do rzeszy dobrze wykształconych pracowników to atuty, jakimi stolica Polski przyciąga zagraniczne i rodzime firmy. Ale także Wrocław, Kraków, Poznań i Trójmiasto, choć startują z gorszej pozycji, radzą sobie coraz lepiej i coraz częściej doganiają, a nawet prześcigają Warszawę.

Za Pulsem Biznesu podajemy, że w pierwszej połowie roku w Warszawie przybyło tylko 28,3 tys. mkw. biur w czterech budynkach — Platinium IV (13 tys. mkw.), Racławicka Point (1,9 tys. mkw.), Pałac Młodziejowskiego (4,9 tys. mkw.) i Mokotowska Square (8,4 tys. mkw.). Ale stolicę wciąż najchętniej wybierają zarówno deweloperzy inwestujący w tym segmencie, jak i potencjalni najemcy.

Właśnie w sektorze biurowym dominację stolicy widać najbardziej. Tutaj siedziby już ma lub chce mieć większość międzynarodowych korporacji i znaczących firm z polskim kapitałem. Nie bez znaczenia jest zasobny rynek pracy, rozwinięta sieć komunikacyjna oraz obecność instytucji centralnych.

(źródło: Puls Biznesu)

Print Friendly, PDF & Email