Banki walczą o rachunki osobiste

Konkurencja w segmencie rachunków osobistych spowodowała, że banki które chcą poprzez te produkty przyciągnąć nowych klientów muszą wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Niemal standardem stało się umożliwienie bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju, a część banków oferuje taką opcję także dla wypłat za granicą.

W ciągu roku liczba bankowych kont osobistych wzrosła o blisko 1,4 mln. Najwięcej kont przybyło w mBanku, ING, Aliorze, Millennium oraz Pocztowym.

Imponujący wzrost odnotował Alior Bank, który przez dwa miesiące otworzył ponad 93 tys. nowych kont. To w dużym stopniu efekt wprowadzenia nowej usługi – bezprowizyjnych płatności za rachunki, np. czynsz, telefon i  prąd w oddziałach banku. Drugim ważnym czynnikiem było wprowadzenie możliwości otwarcia konta osobistego dla nowych klientów całkowicie przez internet, tj. bez umowy papierowej i korzystania z usług kuriera. Klient zatwierdza umowę internetową robiąc zwykły przelew z dotychczasowego banku na swoje nowe konto.

Także Bank BGŻ od początku sierpnia do końca października prowadzi akcje, w ramach której każda osoba, nawet nie będąca klientem banku BGŻ może przyjść do placówki i opłacić rachunki bez prowizji.

W marcu tego roku PKO BP zaoferował 5 nowych kont osobistych, a ostatnio pakiety dla zamożnych klientów.

Millennium  wprowadził konto umożliwiające 3 proc. zwrot niektórych wydatków opłaconych kartą wydawaną do rachunku. Natomiast Kredyt Bank postawił na wysokie oprocentowanie środków na ROR, odsetki od kwoty do 3 tys. zł w przypadku nowo zaoferowanego konta wynoszą 7 proc.

Bank BPH jeszcze we wrześniu wprowadzi do oferty nowy rachunek, będzie do konto dla klientów zamożnych.

(źródło: Rzeczpospolita)

Print Friendly, PDF & Email